Zabiegi kosmetyczne na włosy

Włosy w szybkim czasie mogą stracić na jakości. Jest wiele błędów, które popełniamy, a sprawiają one, że nasze włosy stają się łamliwe, suche i wypadają w nadmiernych ilościach.

Niestety wiele osób zapomina o tym, że włosy również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i odżywienia, by moc pięknie wyglądać.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zadbać o ich kondycję w domu, to możesz udać się do fryzjera, gdzie możesz liczyć na profesjonalną pomoc.

Nie wszystkie zabiegi można wykonać samemu, a nawet jeśli wiele osób decyduje się na ich samodzielnie wykonywanie, nie oznacza to, że jest to dobre posunięcie.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Farbowanie włosów – fryzjer, czy samodzielny zabieg?

Na farbowanie włosów decyduje się wiele osób. Niestety nie zawsze jest to słuszne posunięcie, zwłaszcza jeśli chcemy, by efekt tego zabiegu był najlepszy, a do tego nie zniszczył nam włosów.

Wiele osób kupuje farby do włosów z sklepie i farbuje się w domu samodzielnie, a jednak nie mają one pojęcia, jak ten zabieg powinien wyglądać. Może się wydawać, że to nic trudnego, wystarczy wymieszać składniki i nałożyć farbę na włosy. A mimo tego wiele osób podczas tego zabiegu domowego popełnia karygodne błędy, które prowadzą do zniszczenia włosów i nieudanej koloryzacji.

Jeśli więc pierwszy raz farbujesz włosy, to najlepiej udać się do fryzjera, by zobaczyć, jak robi to osoba profesjonalna. Podczas tego zabiegu patrz dokładnie co robi fryzjer i staraj się wszystko zapamiętać.

Jeśli nie jesteś czegoś pewna, to możesz zapytać się, a fryzjer na pewno odpowie na twoje pytanie tak profesjonalnie, jak tylko potrafi.

Trzeba jednak pamiętać, że fryzjer często używa innych preparatów do farbowania. Jego kosmetyki są lepszej jakości niż te, które są dostępne w sklepach. Nie ma się więc co dziwić, że jeśli jedną koloryzację wykonasz u fryzjera, a następną u siebie w domu i pojawią się inne efekty.

Koloryzacja wykonywana w domu nie jest tak prosta jak może nam się wydawać. Jeśli decydujesz się na jej wykonanie, to koniecznie pamiętaj o kilku ważnych zasadach.

http://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Wykonaj próbę uczuleniową

Jest ona niezbędna, by sprawdzić, czy nie masz uczulenia na składniki, które znajdują się w farbie. Składa się ona z silnie chemicznych składników, więc jeśli masz wrażliwą skórę, to może dojść do jej podrażnienia, a nawet uszkodzenia.

Rozrób więc niewielką ilość farby i nałóż ją na skórę w zgięciu łokcia. To tam na ciele człowieka jest najbardziej wrażliwa skóra, tak samo jak skóra głowy.

Farba powinna zostać na skórze prze piętnaście minut, a jeśli po tym czasie nie pojawi się zaczerwienienie, to farba może zostać użyta.

Trzeba jednak pamiętać, że próba uczuleniowa musi zostać wykonana przez każdym farbowaniem. Nie ma znaczenia, czy wybieramy zawsze tą samą farbę.

Dokładnie rozmieszaj składniki

Jeśli przygotowujesz w domu farbę do koloryzacji, to koniecznie pamiętaj o tym, by była ona dobrze rozmieszana. Dopiero po dokładnym rozmieszaniu będzie dawała ona dokładne efekty koloryzacji. Pamiętaj również, by wykorzystać wszystkie składniki do samego końca.

Nie zostawiaj farby rozrobionej na później, ponieważ po kontakcie z tlenem zaczyna ona zmieniać swoje właściwości nawet już po kilkunastu minutach. Jeśli nie wykorzystasz całej farby, to wyrzuć ją do śmieci.

Nie myj włosów przed koloryzacją

Ważne jest to, by nie myć włosów przez koloryzacją. Farby mają w sobie wiele składników chemicznych, które naruszają strukturę włosów, a także skórę głowy.

Jeśli nie jest ona wcześniej umyta, to na włosach i skórze istnieje warstwa lipidowa, która chroni wrażliwe wytwory skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. To właśnie dzięki nim włosy po farbowaniu nie są tak silnie zniszczone i wysuszone.

Wiele kobiety popełnia ten błąd i przed farbowanie myje włosy. Przez to koloryzacja jest niekorzystna dla zdrowia włosów.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Pilnuj czasu koloryzacji

Przed nałożeniem farby na włosy koniecznie przeczytaj ile czasu farba powinna być utrzymana na włosach. Nie może być ona nałożona za krótko, ponieważ koloryzacja będzie dawała nieefektowny wynik.

Nie możesz również trzymać farby na włosach za długo, ponieważ farba jest złożona z chemicznych substancji, które negatywnie wpływają na skórę i włosy.

Farba na włosach powinna być trzymana do 15 do 45 minut. Po tym czasie należy zmyć farbę z włosów letnią, nie gorącą wodą.

Nałóż odżywkę

Po koloryzacji warto sięgnąć po odżywki regenerujące. Włosy po koloryzacji nie tylko są lekko podsuszone, ale również mają słabą kondycję i nieprzyjemny chemiczny zapach.

Maseczka odżywiająca poprawia stan włosów po koloryzacji i wygładza strukturę włosów. Dodatkowo niweluje nieprzyjemny zapach. Tak więc jej nałożenie daje nam wiele korzyści. To samo zaleci fryzjer lub wykona maseczkę w swoim salonie.

Niestety nie zawsze koloryzacja jest udana. Wtedy wiele kobiet udaje się ponownie do sklepu, by poprawić wygląd włosów kolejną koloryzacją. Jednak nie jest to dobry krok. Po jeden koloryzacji, nawet wykonanej przez fryzjera konieczne, jest odczekanie około dwóch-trzech miesięcy.