Rodzaje włosów i ich pielęgnacja

Jeśli naszym marzeniem są piękne i zdrowe włosy, to konieczne jest określenie ich rodzaju, a także dobór odpowiedniej pielęgnacji do ich potrzeb. Takie zabiegi dadzą nam najlepsze efekty.

Niestety nawet jeśli wybierzesz drogie kosmetyki do pielęgnacji włosów, a nie będą one dopasowane do rodzaju twoich włosów, to nie będą one dawały zadowalających efektów. To jakie masz włosy decyduje o tym jaka powinna być ich codzienna pielęgnacja.

Czas więc się dowiedzieć czym się charakteryzują rodzaje włosów, jak należy je pielęgnować, by zawsze były one piękne i zdrowie. Tego i wielu innych informacji dowiesz się z tekstu poniżej.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Pielęgnacja włosów

To, w jaki sposób należy pielęgnować włosy, by były one zdrowe zależy od tego, jaki mają one rodzaj. Jednak nie każdy z nas wie, jak rozpoznać rodzaj włosów, więc nie łatwo jest również dobrać do nich odpowiednie kosmetyki.

Jeśli we włosach masz łupież lub włosy przetłuszczają się tak szybko, że jesteś zmuszona je myć każdego dnia, albo twoje loki plączą się we wszystkie strony i nie jesteś ich w stanie ujarzmić, to koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami.

Najważniejsze jest to, by poznać swoje włosy i określić, do jakiej grupy one pasują. Dopiero po określeniu tego faktu możesz przejść do zakupienia nowych kosmetyków, które będą doskonale dbać o ich kondycję.

Niestety nawet najlepsze kosmetyki, najwyższej jakości, które będą źle dobrane zamiast pomagać będą szkodzić. Dlaczego tak jest?

Włosy będą zdrowie, jeśli ich równowaga wodno-tłuszczowa nie zostanie zaburzona. Trzeba pamiętać, że budulcem włosów, jest przede wszystkim kreatyna. Jeśli w tym składniki znajduje się za mało wody, to włosy mogą stać się słabe i podatne na uszkodzenia.

Przez brak nawilżenia ich nawilżenia struktura włosa stanie się osłabiona, przesuszona, a to przyczyni się do łamania włosów, rozdwajania ich końcówek, a także do ich nadmiernego wypadania. To właśnie dlatego tak ważne, jest, by określić, jaki rodzaj włosów masz.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Nie zapominaj o równowadze

Pamiętaj, że włosy nie przepadają za przesadną pielęgnacją, a także za ich zaniedbaniem. Nie możemy więc przesadzać w żadną stronę. Nie jest dla nich dobre ani przesuszenie, ani nadmierne nawilżenie.

Włosy, każdy z nich jest otoczony przez sebum, czyli cieniutką warstwę tłuszczu, który pochodzi z gruczołów łojowych. Zadaniem łoju jest ochrona włosów przez wysuszeniem.

Jeśli praca gruczołów łojowych jest zaburzona i wydzielają one za duże ilości łoju, to woda nie jest w stanie odparować, a to sprawia, że nasze włosy wiotczeją. A jeśli dojdzie do usunięcia warstwy tłuszczu z włosów, to włosy staną się wysuszone, a to sprawi, że od razu będzie to na nich widoczne.

Włosy normalne

Włosy normalne to jeden z najlepszych rodzajów. To włosy, które są miękkie i nie tracą na sprężystości, dlatego nie powinno być żadnego problemu z ich ułożeniem. Nigdy nie były farbowane i rozjaśniane, dlatego nie są przesuszone, a dzięki temu po ich umyciu doskonale się układają. Nie przetłuszczają się szybko.

Do pielęgnacji takich włosów, konieczne jest mycie szamponem do włosów normalnych. Po umyciu kilka razy w tygodniu można nakładać odzywkę lub balsam. Ran na miesiąc warto zastosować odżywkę regenerującą. Latem warto sięgać po kosmetyki do włosów, które mają filtr przeciwsłoneczny.

Włosy suche

W przypadku włosów suchych wydziela się za mała ilość sebum, co oznacza, że aktywność gruczołów łojowych jest za niska. Przez to wilgotność włosów zaczyna szybko spadać, aż dociera ona do minimum. Przez to włosy stają się sztywne i twarde.

W niektórych przypadkach stają się one bardzo łamliwe i mogą się niszczyć nawet od lekkiego podmuchu wiatru, czy delikatnego czesania.

Niestety przy włosach suchych pojawia się problem z ich ułożeniem. Takie włosy należy odpowiednio pielęgnować, a to znaczy, że konieczne jest ich mycie co kilka dni. O mycia trzeba używać szamponu do włosów suchych i zniszczonych.

Po każdym myciu warto stosować odżywki i balsamy, które będą nawilżać i regenerować włosy. Przy włosach suchych najlepiej nie używać suszarki.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Włosy zniszczone

Włosy zniszczone stają się matowe, łatwo wypadają i łamią się. Ich struktura jest przesuszona, przez co są one nieprzyjemne w dotyku i szorstkie. Do takiego stanu mogą doprowadzić zabiegu chemiczne i mechaniczne.

Niestety włosy mogą się silnie zniszczyć przez nadmiar słońca, czy też wiatr. Te czynniki mogą sprawić, że nasze włosy stają się przesuszone, urywają się, rozdwajają i matowieją. Niestety jego wygląd będzie przypominać stary zniszczony sznurek, jeśli taki włos obejrzy się pod mikroskopem.

Pamiętaj jednak, że jeśli zaczniesz je prawidłowo pielęgnować, to elastyczność i delikatność włosów zacznie powracać.

W przypadku włosów zniszczonych liczy się używanie szamponów do mycia, które mają w składzie pantenolu i proteiny. Są to składniki, które wnikają głęboko w strukturę włosa i zaczynają naprawiać jego uszkodzone odcinki. Po każdym myciu należy użyć balsamu lub odżywki, która będzie miała działanie regeneracyjne. Podczas rozczesywania włosów zniszczonych, najlepiej używać szczotek, które mają szeroko rozstawione zęby.