Pielęgnacja włosów – jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja włosów pozwoli nam na utrzymanie ich w dobrej kondycji. Trzeba wiedzieć, że włosy, tak samo jak skóra i cały organizm potrzebują właściwego traktowania, by być zdrowym i prawidłowo funkcjonować.

Włosy mają nie tylko duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ale również potrzebują pielęgnacji od zewnątrz. Jednak samo mycie włosów nie da najlepszych efektów, zwłaszcza jeśli do wyboru kosmetyków nie przykładamy większej uwagi.

Czas więc dowiedzieć się, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów i w jaki sposób możemy poprawić kondycję skóry głowy nie wydając na to zbyt dużo pieniędzy. Oto kilka najważniejszych zasad.

http://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Codziennie czesz włosy

Ta zasada wydaje się banalna, ale prawda jest taka, że wiele osób o tym zapomina. Niestety podczas mycia, ubierania się, spania i wychodzenia z domu włosy zaczynają się plątać i tworzą się na nich kołtuny.

Trzeba wiedzieć, że im bardziej splątane włosy tym szybciej się one niszczą. Tak więc warto jest sięgnąć po szczotkę lub grzebień, by móc w prosty sposób doprowadzić nasze włosy do porządku. Nie trzeba ich czesząc co pół godziny.

Zbyt częste szczotkowanie może zwiększyć ilość wypadających włosów. Wystarczy, że trzy razy dziennie przeczeszesz włosy, a to w pełni wystarczy, by włosy były w doskonałej kondycji.

Susz włosy

Po myciu wiele osób decyduje się na pozostawienie włosów, by same wyschły. Tak wydaje się zdrowiej, ale nie jest to prawda. Włosy mokre są znacznie bardziej podatne na uszkodzenie. Tak więc najlepiej je wysuszyć suszarką.

Na początek należy je dobrze wyżymać z wody. Pozostawić na około 10 minut, by nie były one za wilgotne i dopiero potem wysuszyć włosy suszarką. Trzeba jednak pamiętać, by rozpocząć od ciepłego powietrza, by po chwili przejść do chłodnego.

Dzięki temu pory w skórze włosów się zamkną, a włosy nie staną się suche. Podczas suszenia trzymaj suszarkę na odległość trzydziestu centymetrów od skóry włosów.

Wybieraj dobry szampon do włosów

Jeśli musimy często myć włosy, to konieczne jest wybranie odpowiednich kosmetyków. Wszystko zależy od tego, jaki masz rodzaj włosów.

Jeśli masz suche włosy to najlepiej wybierać szampony nawilżające. Włosy szybko przetłuszczające się potrzebują składników, które nie będą wysuszać, ponieważ to będzie wzmagać wydzielanie łoju, który przetłuszcza włosy.

Kiedy wybierasz szampon do włosów sprawdź do jakiego rodzaju włosów jest on przeznaczony. Jeśli masz włosy suche, a wybierzesz szampon do włosów przetłuszczających się to twój problem może się jedynie zaostrzyć.

Trzeba więc dokładnie zwracać uwagę na to co wybieramy i jakich kosmetyków używamy.

Myj włosy rano

Jest wiele osób, które myją włosy wieczorem. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że wiele takich osób nie decyduje się na wysuszenie włosów na wieczór, przez co kładziemy się do łóżka z mokrymi włosami.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy włosy mokre są słabe i podatne na uszkodzenia. Po drugie po umyciu włosów na noc możemy obudzić się z włosami nieświeżymi, ponieważ w nocy podczas snu ciało człowieka wydzielana dużo ciepła, przez co włosy mogą być przepocone i oklapnięte.

Lepiej poczekać do rana i przed wyjściem umyć włosy, by potem je wysuszyć. Dzięki temu w ciągu dnia będą one świeże.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Nakładaj maseczki na włosy

Wiele osób zapomina o tym, że włosy potrzebują odpowiedniego odżywienia nie tylko od wewnątrz, ale również z zewnątrz.

Doskonałym sposobem na to, by zadbać o kondycję włosów jest robienie maseczek odżywiających. Mają one zbawienne działanie, a ich wykonywanie może w szybkim czasie poprawić wygląd i strukturę włosa.

Odżywki i maseczki można wykonywać samodzielnie lub zakupić je w drogeriach. Ważne jest to, by wykonywać je regularnie.

Najlepiej robić maseczki co trzy dni, a dzięki temu takie działania będą miały największą skuteczność. Nie wykonuj jednak ich zbyt często, ponieważ nadmierne wykonywanie maseczek może doprowadzić do pojawienia się reakcji alergicznych.

Obcinaj końcówki

Ta zasada codziennej pielęgnacji może wydawać się dziwna dla wielu osób. A jednak ma ona sens, zwłaszcza dla osób, które pragną mieć długie włosy. Niestety ich wzrost zaczyna znacząco spowalniać, kiedy dorastają one do pewnej długości, a jednak jeśli zaczniemy je podcinać, to ponownie zostaną pobudzane do wzrostu.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet na takie podcinanie koniecznie trzeba udać się do fryzjera. Używanie domowych nożyczek nie wyjdzie na zdrowie włosom, ponieważ może przyczynić się do rozdwajania i znaczącego zniszczenia końcówek.

Najlepiej jeśli na ten zabieg udamy się raz na miesiąc. Wystarczy podciąć kilka centymetrów włosów, a dzięki temu staną się od grubsze, poprawi się ich wygląd, a do tego będą one szybciej rosły.

Rzadziej myj włosy

To również zasada, która nie spodoba się każdemu. A jednak rzadziej myte włosy są zdrowsze i mniej się przetłuszczają.

Możesz na początek zacząć od mycia włosów raz dziennie, potem co dwa dni aż w końcu osiągniesz efekt, kiedy włosy będziesz myć dwa razy w tygodniu.