Jakie odżywki stosować na słabe włosy?

Marzeniem wielu kobiet, jest mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy. Jednak, by je mieć trzeba o nie zadbać. Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, ponieważ potrzebują one składników odżywczych, nawilżenia i regeneracji.

W trosce o zdrowie włosów liczy się, więc zdrowa dieta i codzienna pielęgnacja. Jedną z części pielęgnacyjnej, jest nakładanie odżywek i balsamów na włosy.

Najlepiej, jeśli takie kosmetyki nakładać będziemy po umyciu włosów, kilka razy w tygodniu. Jeśli jednak włosy są słabe i silnie zniszczone, to można nakładać odżywki codziennie, by włosy były dokładnie nawilżone i odżywione. Jednak jakie odżywki najlepiej wybrać?

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Włosy farbowane – odżywka regeneracyjna

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów. Taka koloryzacja może pomóc zakryć siwe włosy lub zmienić całkowity ich wygląd.

Trzeba jednak pamiętać, że w farbach do włosów znajduje się amoniak i nie tylko. Chemiczny skład farb do włosów sprawia, że stają się one wysuszone i zniszczone.

Już jedno farbowanie może negatywnie wpłynąć na strukturę włosa. Tak więc po każdej koloryzacji warto na włosy nałożyć odżywkę do włosów farbowanych, która będzie miała w składzie produkty, które mają działanie nawilżające, a także regenerują włosy po silnym chemicznym zabiegu.

Dodatkowo nałożenie maseczki na włosy sprawi, że zniknie nieprzyjemny chemiczny zapach, który pozostaje na włosach po farbowaniu.

http://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Włosy normalne – odżywki odżywiające i regenerujące

Włosy normalne to marzenie każdej kobiety. Są one zawsze miękkie i lśniące. Nie ma problemu z ich układaniem, zwłaszcza po myciu, ponieważ nie puszą się i nie wysuszają.

Ich pielęgnacja na co dzień jest bardzo prosta, ale trzeba wiedzieć, że one również potrzebują odżywienia, które nie polega jedynie na myciu włosów kilka razy w tygodniu.

Jeśli nie zadbamy o włosy normalne, to szybko mogą się one zrobić zniszczone, by tego uniknąć, wystarczy raz na miesiąc nakładać na włosy odżywkę o działaniu regeneracyjnym oraz odżywkę, która dostarczy do włosów duże dawki składników odżywczych.

Włosy suche – odżywki nawilżające

Włosy suche mają to do siebie, że szybko się łamią i nie łatwo jest je ułożyć. Ich pielęgnacja również nie należy do najłatwiejszych, ponieważ zbyt częste mycie włosów może sprawić, że staną się one jeszcze bardziej przesuszone, a przez to mogą wypadać w nadmiernych ilościach lub ich kondycja znacząco się pogorszy. Takie włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji, jaką jest nakładanie odżywek na włosy.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Konieczne jest używanie odżywek nawilżających, które pomogą odzyskać równowagę wodno-tłuszczową. Najlepiej nakładać je kilka razy w tygodniu, po każdym myciu włosów. Dodatkowo przy włosach suchych warto ograniczyć używanie suszarki do minimum.

Włosy zniszczone – odżywka regeneracyjna

Włosy mogą się niszczyć na wiele sposobów. Najczęściej dochodzi do tego podczas robienia zabiegów mechanicznych lub chemicznych. Zbyt częste ich używanie może sprawić, że włosy zaczną się wysuszać, następnie zrobią się matowe i słabe.

Włosy zniszczone są podatne na złamania, nawet niewielki ruch sprawia, że zaczynają się one kruszyć. To dlatego ich pielęgnacja powinna być staranna i uważna.

Do włosów zniszczonych najlepiej używać odżywek regenerujących. Najlepiej nakładać je na włosy codziennie. Można także nakładać na nie balsamy o takim samym działaniu.

Podczas szczotkowania najlepiej wybrać szczotki, które mają włosie rozstawione szeroko, dzięki temu włosy nie będą tak szybko się łamać.

Włosy wypadające – odżywka na pobudzenie wzrostu

Wiele kobiet, a także i mężczyzn ma problem z wypadającymi włosami. Przyczyn tego problemu jest wiele, ale są sposoby, które pomagają nam sobie z tym radzić.

Niestety włosy wypadające mogą być słabo odżywione, tak więc podczas pielęgnacji warto raz w tygodniu używać balsamów odżywiających. Jednak to nie wszystko, kiedy włosy wypadają, a na ich miejsce nie zaczną pojawiać się następne, to dojść może do rozwoju łysiny plackowatej.

Warto więc używać odżywek i kosmetyków do włosów, których zadaniem będzie pobudzanie włosów do szybkiego wzrostu. Takich kosmetyków najlepiej szukać w aptekach.

Włosy przetłuszczające się – odżywki do włosów przetłuszczających

Wiele osób ma problem z włosami, które szybko się przetłuszczają. Niestety takie osoby muszą myć włosy codziennie, a to jedynie może zaostrzyć ten problem, ponieważ gruczoły łojowe mogą zwiększyć swoją aktywność i produkować jeszcze większe ilości tłuszczu.

Podczas pielęgnacji włosów przetłuszczających się warto myć włosy tak często, jak tego potrzebują. Do tego najlepiej sięgnąć po szampon, który jest przeznaczony do włosów przetłuszczonych. Tak samo należy postępować, kiedy szukamy odżywek. Muszą być one ściśle przeznaczone do tego rodzaju włosów.

Jeśli wybierzemy kosmetyki o innym działaniu, to, zamiast pomagać włosom, to przyczynią się do pogorszenia ich kondycji, a dodatkowo zwiększą problem. Płyny, balsamy i odżywki do takiego rodzaju włosów również najlepiej kupić w aptekach. Tam dostępne będą preparaty o skutecznym i silnym działaniu.