Jak naturalnie przyśpieszyć porost włosów?

Problem wypadających włosów staje się powszechny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Długie i zdrowie włosy to marzenie wielu kobiet na całym świecie. A mężczyźni równie nie chcą świecić łysiną. Tak więc wiele osób zadaje sobie pytanie, jak przyśpieszyć porost włosów? Nie jest o to proste zadanie.

Jeśli decydujemy się na drastyczne metody, to dojść może do przeszczepu, czy korzystania ze składników aktywnych, a są to sposoby niebezpieczne dla zdrowia. Czas więc zastanowić się, jakie są bezpieczne sposoby, które pozwalają na przyśpieszenie wzrostu włosów oraz zapobiegnięcie ich wypadaniu. Jest na to wiele sposobów, które podamy w poniżej przygotowanym artykule.

http://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Nie szczotkuj za mocno

Wiele osób podczas szczotkowania mocno pociąga za włosy. To nie tylko przyczynia się do znaczącego osłabienia cebulek włosów, ale również sprawia, że włosy wypadają już podczas szczotkowania.

Po pierwsze podczas czesania włosów należy wykonywać spokojne i powolne ruchy. Kiedy pojawia się kołtun, to nie można szarpać szczotką o włosy, by te się rozplątały.

Najlepiej delikatnie szczotkować włosy aż kołtun nie zniknie. Nie można również szczotkować za długo i zbyt często. Dwa-trzy raz dziennie powinno nam i włosom wystarczyć.

Częste szczotkowanie wzmaga wypadanie włosów, więc jeśli chcesz mieć długie i wytrwałe włosy, to najlepiej przestrzegać tej zasady.

Odcinaj końcówki włosów

Ta zasada i pomysł na wzrost włosów wydawać się może niedorzeczna. Jak obcinanie włosów, może je wydłużyć? A no może i jest to sposób bardzo skuteczny. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale włosy rosną szybko do pewnego momentu.

Jeśli osiągają pewną długość, to ich wzrost drastycznie spowalnia. Nie bez powodu włosy mężczyzn tak szybko rosną, zwłaszcza jeśli zostają one przycinane co kilka tygodni.

Kobiety również powinny częściej odwiedzać fryzjera i to nie w celu odnowienia fryzury. Podcięcie końcówek doskonale pobudzi włosy do wzrostu, a dodatkowo poprawi ich wygląd i kondycję.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Wybieraj odpowiednie kosmetyki

Jeśli twoim marzeniem są długie włosy, to koniecznie zadbaj o to, by myć włosy szamponem, który zawiera w sobie składniki, które wspomagać będą ten proces. Jest coraz więcej szamponów, maseczek i ampułek na porost włosów, które mają skuteczne działanie. Koniecznie po nie sięgaj.

Włosy potrzebują zewnętrznego odżywienia, by móc prawidłowo rosnąć i wyglądać zdrowo. Możesz wybierać kosmetyki drogeryjne, czy kupować je w aptece. Możesz również robić maseczki i odżywki samodzielnie.

Możliwości jest wiele, a więc jest w czym wybierać. Pamiętaj jednak, że konieczny jest wybór odpowiednich kosmetyków i składników. Tak więc poświęć nieco więcej czasu na wybór kosmetyków, którymi pielęgnować będziesz swoje włosy.

Odżywiaj od wewnątrz

Nie tylko kosmetyki mają skuteczne działanie i wpływ na włosy. Jeśli chcesz mieć długie i zdrowie włosy, to konieczne jest wprowadzenie do codziennej diety składników, które będą miały wpływ na ten proces.

Doskonale u mężczyzn sprawdza się witamina D, która przyczynia się do zmniejszenia ilości wypadających włosów. Takie samo działanie ma witamina A u kobiet.

Szukaj więc produktów bogatych w te składniki odżywcze i włącz je do swojej codziennej diety. W ten sposób wzmocnisz strukturę włosa i przyczynisz się do przyśpieszenia wzrostu włosów. Dobrze zbilansowana dieta jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu włosów.

Wybieraj suplementy diety

Suplementy diety na włosy stają się coraz popularniejsze. Co prawda najczęściej sięgają po nie kobiety, ale również mężczyźni ich potrzebują i decydują się na ich wybranie.

Suplementy diety mogą przyczynić się do przyśpieszenia porostu włosów, więc warto po nie sięgać. Jednak trzeba sprawdzić ich skład. Konieczne jest, by w tego rodzaju preparatach znalazła się biotyna, witamina A, witamina D i cynk. To główne składniki, które mają ogromny wpływ na pracę cebulek włosów.

Połączenie suplementu diety z dobrze zbilansowaną dietą i odpowiednią pielęgnacją włosów może dać nam niepowtarzalne efekty.

https://www.xn--tabletkinawosy-qnc.pl/ranking-tabletek-na-wlosy/

Masuj głowę

Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie włosów do wzrostu jest masaż. Jest to zabieg, który możemy wykonywać samodzielnie w domu, a nie wymaga on większej wprawy, czy umiejętności.

Wystarczy, że codziennie będziemy masować skórę głowy przez około 15-20 minut. Taki masaż sprawi, że poprawi się krążenie krwi, a do komórek skóry i cebulek docierać będą większe ilości tlenu, krwi i składników odżywczych. To sprawi, że włosy zaczną szybciej rosnąć.

Masaż można wykonać przy użyciu ampułek na wzrost włosów lub odżywczych olejków do włosów. Dzięki temu składniki odżywcze szybciej dotrą pod skórę i będą odżywieniem dla cebulek.

Masaże dają efekty już po tygodniu, a im dłużej je wykonujemy, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, by robić je regularnie. Tylko wtedy dawać będą one najlepsze efekty.

Masaż głowy możesz robić samodzielnie lub poprosić o pomoc partnera, lub kogoś bliskiego. Trzeba je wykonywać codziennie raz lub dwa razy dziennie.